Saunamaja ja sügistööd Pentremäel

Märkamatult on kätte jõudnud tõeline sügis! Lehed on juba punaseks ja kollaseks värvunud ning tuleb hakata talveks ettevalmistusi tegema.

Mis me siis vahepeal teha oleme jõudnud?

Instagramis: Suvedušš saunamajas

Kõigesuurem muutus on kindlasti see, et meie saunamajal on nüüd olemas katus. Õigem oleks tegelikult öelda, et sarikad, soojustus, tuuletõkkeplaat ja aurutõkkekile. Katuselauad ootavad hetkel veel virnas, sest ennem tuleb valmis ehitada korsten ning seejärel saab paika panna katuselauad. Ahjaa, ma vist ei olegi rääkinud, et otsustasime saunamajale laudkatuse teha :)Püüan selle kohta, et miks ja kuidas me laudkatuse kasuks otsustasime, millalgi pikemalt kirjutada.

Teiseks suureks muutuseks on see, et saunamaja seintes säravad nüüd kaunid maakivid. Enne oli sein kaetud valgete lubja jäänustega. Algselt mõtlesime seina ka üle lubjata nagu seda vanasti tehti, aga mida rohkem mee neid kive vaatasime, seda rohkem neisse armusime. Lasime liivapritsiga siseseinad puhastada, sest me lihtsalt ei raatsinud neid kauneid kive kinni katta.

Mida me veel teha plaanime?

Sauna sarikapidu

 

*Enne talve saabumist peame jõudma saunakatuse valmis teha. Sarikapidu on juba toimunud, nüüd aga tulevad ka katuselauad peale saada ja katus ära tõrvata. Enne katuse laudade peale löömist tulem aga sisse freesida veesooned ning lauad tõrvaõliga kokku pintseldada.

*Enne katuselaudade peale panemist, peab valmima saunamaja korsten. Õnneks tuleb korstent laduma meister, aga enne seda tuleb kohale tuua korstnakivid ja korstnale ettevalmistada vundament.

*Saunamaja maakivi seintes olevad praod tuleb ära “plommida” nii on kevadeks näha, kas seinad on paika vajunud ja võime julgelt vuukima hakata või on probleem tõsisem ja peame vundamenti kuidagi toestama. Ma siiralt loodan, et seinad on ikka paigas ja praod on tekkinud katuse sissekukkumise ja vihmavee mõjul, aga eks seda näitab juba aeg…

*Ideaalis tahaks hoovi enne külamasid ka traktoriga ära planeerida, selleks et vihmavesi oleks ikka majadest eemale juhitud ja jalg igal sammul mätta taha kinni ei jääks. No kui peaks juhtuma, et külmad tulevad peale eks siis saab seda tööd ka varakevadel teha.

Vot sellised plaanid meil on, loodame et meil õnnestub ka seda plaani täita ;)

Saunamaja valmimas
FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Lõhnaküünal

Lõhnaküünal "Habibi"

Imehea õrna, romantilise ning kergelt magusa ...
6,50 €
Votiivküünal

Votiivküünal "Lõhnatu"

Looduslikust sojavahast lõhnatu käsitsi ...
2,00 €
Aroomivaha

Aroomivaha "Kurgi-meloni"

Kurgi ja meloni värske lõhnaga käsitsi ...
1,30 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine