Küünlasõber Liina

Räägime Liinaga tema tegemistest ja uurime kuidas Tema Kodutuliga sõbraks sai.

Minu nimi on Kodutuli. Mis Sinu nimi on?“

  • Tere Kodutuli, minu nimi on Liina Lasman.

„Mina olen  märkamatult  saanud 9 aastaseks. Kui vana Sina oled?

  • Olen 25 aastane.
Kodutule küünlasõber Liina Lasman

Kodutule küünlasõber Liina Lasman

„Elan  Põhja-Eestis, väikeses Kehra nimelises  linnakeses.  Kus Sina elad ?

  • Mina elan Tartus.

„Mina  valmistan  käsitööna  erinevaid  lõhnaküünlaid, et need saaksid oma meeldivate  lõhnadega inimesi rõõmustada.  Mis tööd Sina teed?

  • Töötan Rootsi ettevõttes Samres AB, millel on tütarfirma Tartus nimega Samreis  Eesti AS.  Meie peamine tegevusvaldkond on transpordi korraldamine vanuritele ja erivajadustega inimestele Rootsis, koostöös kohalike omavalituste ja tervishoiuasutustega. Minu põhiülesandeks on klientide kõnedele vastamine rootsi keeles ning reisitellimuste registreerimine  andmebaasis,  aga muuhulgas ka autojuhtidega suhtlemine.

„Olen väike  pereettevõtte,  seega on pere  minu jaoks väga tähtis. Kas Sinul on lapsi või elad Sa üksi?

  • Pere on ka minu jaoks väga tähtis, kuid hetkel mul veel lapsi ei ole. Kindlasti ei jää nad tulemata! Momendil elan koos elukaaslasega :)

„Kuidas Sina  Kodutule  küünlad  enda jaoks  avastasid?“

  • Kodutule küünaldest  lugesin  esmakordselt  armsa Pille-Riinu blogist Genefic, sealt edasi uudistasin kodulehte ning Facebooki  fännilehte.

„Milline on Sinu lemmik lõhnaga Kodutule  küünal  ja mis Sulle selle juures  meeldib?“

  • Esmalt tahan ära mainida, et kõik Kodutule küünlad lõhnavad hästi (nuusutasin nimelt  eelmisel Tartu  jõululaadal iga küünalt vähemalt 3 korda) ning oma lemmiku  leiavad kõik vastavalt maitsele ja meeleolule!  Minu ühed lemmikumad on värske piparmündi ning põldmarja-vanilje lõhtab vanaema korjatud piparmündilehtedest tehtud teed :). Põldmarja-vanilje küünal  on aga omamoodi huvitav lõhnakooslus!

Meeles mõlgub mul aga veel üks lõhn, mida kodulehel üldse polegi. Selle lõhna nimi on „vanaisa piip”, kui ma ei eksi, ning nuusutasin seda jõululaadal.  Tummine kirss, segatuna natukese suitsu lõhnaga,  pani mind mõtlema vanaisast, popsutamas oma piipu suures tugitoolis ning lugemas ajalehte. Olgugi, et ma oma vanaisa mäletan vaid häguselt,  tekkisid seda lõhna nuusutades just  sellised seosed. Järelikult on selle küünla lõhn täitnud oma eesmärgi :)

Liina lemmikud Kodutule küünlad

Liina lemmikud Kodutule küünlad

„Mis Sulle Kodutule  juures  meeldib?“

  • Kodutule juures meeldivad mulle muidugi  küünlad ning informatiivne ja kasutajasõbralik koduleht.  Votiivküünalde juures on eriti hea aga see, et küünalt selleks mõeldud klaastopsis põletades saab küünla lõpuni põlemisel klaastopsi hõlpsasti ära puhastada ning seda korduvkasutada, ostes lihtsalt uue sisu. Lisaboonus minu silmis on kindlasti ka see, et votiivküünlad on valmistatud keskkonnasõbralikust sojavahast. Meie ümber on nii palju keemiat, et see on vaid tänuväärne, kui üha enam ettevõtteid mõtlevad ka sellele, milline mõju on nende toodetel keskkonnale :)

„Kas on midagi, mis Sulle Kodutule  juures ei meeldi?“

  • Üldiselt mul mingeid etteheiteid ei ole, aga meenub üks kurb kogemus. Tellisin endale hiljuti votiivküünla, mille põletamisel saabus lõpp väga ootamatult . Asetasin küünla klaastopsi keskele ning panin põlema. Peale ca 20-30 minutit avastasin, et küünla taht on põlenud väga lühikeseks ning vaha oli poole küünla ulatuses ära sulanud, taht aga vaha sisse uppunud.  Üritasin sulavaha kuidagi ühtlasemalt topsi sees  jaotada, topsi kallutades, kuid tahti uuesti põlema süüdates kordus sama lugu – sulanud vaha uputas  jupikese tahi enda sisse ära.  Ma ei oska seda nähtust kuidagi seletada,  ehk põleb taht liiga kiiresti?

Samuti panin tähele, et iga kodulehelt sooritatud tellimusega saab kaasa valida kaks tasuta lõhnaproovi, aga seda vaid juhul, kui ostja need ise ostukorvi lisab. Minu ettepanek oleks see pakkumine  veelgi nähtavamaks teha minusugustele klientidele, kes suures tellimistuhinas  väikest ruudukest lehe vasakus servas märgata ei pruugi :)

„Millised on Sinu  ootused  Kodutulele?“

  • Kindlasti ootan Kodutulelt ka edaspidi lennukaid mõtteid uute lõhnakoosluste loomisel ja loodan, et kunagi tulevikus oleks võimalik soetada erinevaid Kodutule küünlaid ka erinevatest poodidest üle Eesti (ja seda ilma ülemäärase juurdehindluseta).
FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Teeküünal

Teeküünal "Šampanja"

Šampanja lõhnaga käsitsi valmistatud küünal.
2,50 €
Teeküünal

Teeküünal "Amaretto tiramisu"

Kohvi- ja koogimaiate ning kaalujälgijate lemmiku ...
2,50 €
Aroomivaha

Aroomivaha "Roheline õun"

Värske õunalõhnaga käsitsi valmistatud aroomivaha.
1,30 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine