• Küünlavalmistamise õpitoad ja koolitused

    Tule valmista endale küünal koos Kodutuli kogenud küünlameistriga! Räägime erinevatest materjalidest, jagame lihtsaid nippe ning koos meiega saate küünla valmistamise kogemuse, mis annab edaspidi kodus tegutsedes suurema kindlustunde.
  • Pulmaküünal ja küünlad pulmades

    Pulmad on üks tähtsaim, kaunim ja romantilisem sündmus inimese elus. Kodutuli käsitsi valminud lõhnaküünlad sobivad ideaalselt kaunistama Teie peolauda, ning meeldiv aroom täidab ühtlasi ka pulmapeo ruumi. Imehästi sobivad lõhnaküünlad ka Teie laulatuse veelgi romantilisemaks muutmiseks...miks mitte asendada tüüpilised lillevanikud hoopis lõhnaküünalde reaga ning igaveseks seostub Teile see imeilus sündmus meeldiva küünlaaroomiga. Igal pulmaaastapäeval võite süüdata pulmaküünla, mis lõhnab täpselt nii nagu Teie...

2015 Pentremäel

Veebruar on kätte jõudnud ehk viimane aeg on teha 2015. aasta kokkuvõte!

Lastega peres läheb aeg nii kiirelt, juba on veebruar käes ja mina ei ole isegi eelmise aasta kokkuvõtet kirja saanud... Selle vea parandan ja peale seda püüan kirja saada ka meie uued mõtted ja plaanid, et tulevikus oleks jälle hea vaadata ja lugeda.

Kirjutan eelmise aasta tegemistest kronoloogilises järjekorras, et ikka kõik kirja saaks:

*Jaanuaris saime elektri liitumise ning üle 30 aasta põles Pentremäe majas ja hoovis tuli. 

*Külma ilma trotsides vedasid Klaus, Ken ja Kalmer elektrikaabli nii rehemajja kui ka saunamajja.

kodutuli elektrikilpken pentremäel

*Veebruaris ja märtsis katsusime rehemaja seintest varisenud maakividega jõudu ehk tassisime kive hoovilt eemale.

*Märtsi lõpuks valmisid Klaasimeistrist tellitud akna paketid. Heade sõprade abiga said paketid teise korruse viilu alla vinnatud ja ette pandud. Kokku kukkunud kiviviilu asemele otsustasime nimelt teha väikese rõdu ja sinna taha aknad, et saada teisele korrusele valgust juurde. 

*Aprilli lõpus valmisid saunamaja aknad ja uksed, mille jõudsime ette panna alles sügisel :D

*Mais soojustasime katuse ning kivimees Alo parandas kivist otsaviilu. Teeme ära talgute raames puhastasime koos heade abilistega laudahoonet ja põletasime sisse kukkunud katuse jääke.

IMG 20150506 181808

IMG 20150503 133046

*Mais võttis Klaus puhkuse ning ehitas saunamaja ülemise korruse lõpuni, et meil oleks lastega kusagil ööbida. Seinad said puidust voodrilaudadega kaetud ja põrandale said paksud kuuselauad. 

*Juulis kaevasime naabri sulaste abiga saunamaja põranda ülesse ning kärutasime liiva asemele. Tihendasime liiva ja hakkasime torusid paigaldama.

IMG 20150811 161821*Augustis toimus meil kaevu puhastamise ja katuse tõrvamise talgud. Kaev sai puhtaks ja katus tõrvatud....taas suur suur aitäh abilistele!

*Augustis soojustasime ka saunamaja põranda ja paigaldasime põrandakütte torud ja kaabli.

Kaevu puhastamineIMG 20150908 175203

 *Peale seda kui saime kohalikust vallast vastuse, et meie juurdepääsu teed hajaasustus programmi kaudu ei finantseerita, hakkasime raha kogume, sest muidu ei oleks me sügiseste vihmaste ilmadega enam Pentremäele pääsenud. Raha kokku kraabitud, lasime kohalikel meestel uue tee ehitada. Vana teega võrreldes tuleb meil nüüd ikka tõeline kiirtee hoovi :D

*Septembris valati meile ka betoonpõrand. Nüüd tuli kannatlikult 1,5kuud oodata, enne kui põrandakütet katsetama võis hakata.

*Oktoobris hakkas jahedaks minema, seega vedasime kohale sauna kerise ja hakkasime sellega maja kütma.

Uus teeSaunaahi

*Oktoobris saime lõpuks saunamajale aknad ja uksed ette. Tegelikult olid need juba märtsis valmis ;)

*Klausi sünnipäeva kingituseks olid kaks traktori tööpäeva, mille tulemusel saime hoovi siledamaks planeeritud. Nüüd on meil hoovis sopa-mülgas, sest nii kui vihma sajab saavad tüdrukud lompides põrsas Pepa't mängida ;) 

*Oktoobrikuu lõpus hakkasin mina tublisti pintsliga tööle...värvisin linaõli värviga seinalauad valgeks ja õlitasin põranda heledamaks.

Uued aknad

seina värvimine

Nüüd said vist kõik meie töised tegemised kirja! Ennem tundus, et ah mis me ikka nii väga eelmisel aastal siis ära tegime, et ei tea kasu üldse on millestki kirjutada. See kirja panemine on ikka üks hea asi...nüüd vaatan, et ohoo, sai ikka päris palju tehtud ja meel läheb kohe rõõmsaks :)  Loodan, et 2016 aasta tuleb sama tulemuslik ;)

Ega me siis ainult tööd ka ei rassinud...oli ikka vahvaid puhkehetki ka:

VastlapäevUus suitsuahiVannimõnudImeline lapsepõlv

FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Keskmine lauaküünal

Keskmine lauaküünal "Värsked roosid"

Tõetruu roosi lõhnaga käsitsi valmistatud küünal.
12,00 €
Läbipaistev kaanega klaastops

Läbipaistev kaanega klaastops

Läbipaistvast kuumuskindlast klaasist kaanega ...
4,50 €
Lõhnaküünal

Lõhnaküünal "Šampanja"

Šampanja lõhnaga käsitsi valmistatud küünal.
6,50 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine