• Küünlavalmistamise õpitoad ja koolitused

    Tule valmista endale küünal koos Kodutuli kogenud küünlameistriga! Räägime erinevatest materjalidest, jagame lihtsaid nippe ning koos meiega saate küünla valmistamise kogemuse, mis annab edaspidi kodus tegutsedes suurema kindlustunde.
  • Pulmaküünal ja küünlad pulmades

    Pulmad on üks tähtsaim, kaunim ja romantilisem sündmus inimese elus. Kodutuli käsitsi valminud lõhnaküünlad sobivad ideaalselt kaunistama Teie peolauda, ning meeldiv aroom täidab ühtlasi ka pulmapeo ruumi. Imehästi sobivad lõhnaküünlad ka Teie laulatuse veelgi romantilisemaks muutmiseks...miks mitte asendada tüüpilised lillevanikud hoopis lõhnaküünalde reaga ning igaveseks seostub Teile see imeilus sündmus meeldiva küünlaaroomiga. Igal pulmaaastapäeval võite süüdata pulmaküünla, mis lõhnab täpselt nii nagu Teie...

Käisime roogu lõikamas

Rookatused meeldivad mulle väga, seega sõitsime laupäeval Pärispeale, et koguda tarkusi rookatuste osas.

Laupäeval toimus Pärispea kenasti korda tehtud seltsimajas Keskkonnaameti poolt korraldatud pilliroo kasutamise koolitus. Suur aitäh korraldajatele, saime hulga targemaks.

Päev algas Tarmo Elvisto ettekandega kes tuli Säästva Renoveerimise Infokeskusest jagama meile oma kogemusi hollandi traditsiooniliste pillirookatuste ehitamisest.Pilliroo koolitusel

Katrin Lellep tutvustas Kolga alevikus valmivaid roopakkidest ridaelamuid. Ta tõi roopakkidest ehitatud hoone plussina välja ka selle, et erinevalt põhupakkidest, ei leidu roopakkides ühtki terakest, mis võiks närilistele huvi pakkuda.

Peale Maarja Õunaste poolt, kohalikust toorainest, valmistatud maitsva lõuna söömist, jagas meiega oma kogemusi Mihkel Ling osaühingust Muhro. Muhro on pillirookatuseid ehitanud alates aastast 1992, seega saime hulganisti praktilisi soovitusi ja näpunäiteid. Kes tahab enda rookatuse maksumuse välja arvutada võib ruutmeetri hinnaks arvestada 42eurot, mis sisaldab roo kahlude maksumust ja paigaldust. Mihkel kummutas vähemalt minu kartuse, et rookatus on kergelt süttiv. Roog kui looduslik materjal kogub endasse  niiskust ja ei ole nii kergelt süttiv nagu me ekslikult arvata võime.

Peale teoreetilise tarkuse ammutamist, sättisime end teele Purekkari neeme poole. Meeltesegaduses olime oma neljaveolise auto koju jätnud, seega jäime ilma suurest osast auto põhjakattest, sest tee oli kaetud jäise lumekoorikuga. Ümber keeramise võimalust ei olnud, seega tuli põhjakate kirjutada nn. koolituskulude hulka. Kohale me igatahes jõudsime ja mere äärest pilliroo lõikamist ka proovida saime. Siuh-säuh sirbiga ja kaks eurot teenitud, sest ühe pilliroo kahlu hind on kahe euro kanti. Ühe katuse ruutmeetri kohta tuleks arvestada umbes kümme kahlu. Sirp teravaks, Keskkonnaametiga aeg ja koht kokkuleppida ning katuse jaoks roogu varuma ;)

Purekkari neemel roogu lõikamas

FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Teeküünal

Teeküünal "Šampanja"

Šampanja lõhnaga käsitsi valmistatud küünal.
2,50 €
Votiivküünal

Votiivküünal "Bambus"

Värske veidikene "rohuse" lõhnaga käsitsi ...
2,00 €
Votiivküünal

Votiivküünal "Jõulupärg"

Värske kuuse ja männiokka lõhnaga käsitsi ...
2,00 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine