• Küünlavalmistamise õpitoad ja koolitused

    Tule valmista endale küünal koos Kodutuli kogenud küünlameistriga! Räägime erinevatest materjalidest, jagame lihtsaid nippe ning koos meiega saate küünla valmistamise kogemuse, mis annab edaspidi kodus tegutsedes suurema kindlustunde.
  • Pulmaküünal ja küünlad pulmades

    Pulmad on üks tähtsaim, kaunim ja romantilisem sündmus inimese elus. Kodutuli käsitsi valminud lõhnaküünlad sobivad ideaalselt kaunistama Teie peolauda, ning meeldiv aroom täidab ühtlasi ka pulmapeo ruumi. Imehästi sobivad lõhnaküünlad ka Teie laulatuse veelgi romantilisemaks muutmiseks...miks mitte asendada tüüpilised lillevanikud hoopis lõhnaküünalde reaga ning igaveseks seostub Teile see imeilus sündmus meeldiva küünlaaroomiga. Igal pulmaaastapäeval võite süüdata pulmaküünla, mis lõhnab täpselt nii nagu Teie...

Talgud

Sellel korral kirjutan talgutest ning tahan siiralt tänada kõiki, kes on meile abiks olnud! Lubame, et tulevikus saame söögile ja heale seltskonnale lisaks talgulistele ka pesemisvõimalusi ja sooja sauna pakkuda :)

Sellel aastal said esimesed talgud korraldatud 2.mail "Teeme ära" raames. Siin kohal tahan öelda suure aitäh meie kallitele sugulastele ja sõpradele, kes on meile väga mitmel korral abiks olnud...Aitäh teile! Ilma teieta, elaksime me ilmselt veel ikka "Okasroosikese" võsas. Sellel korral oli meil aga rõõm näha ka naabreid. Meie üllatuseks olid naabrid vihma trotsides kohal ja aitasid meil vana lauta prahist puhastada. Aitäh teile! Meil oli rõõm teid näha ning veel suurem rõõm lähemalt tuttavaks saada!

"Teeme ära" tulemusel saime lauda hoone põranda suuremast prahist tühjaks ning nüüd tuleb vaid veel paaril korral lõket teha, et kogu praht lõpuks otsa saaks. Meie töö eesmärgiks oli hoovis vähendada kohti, kus oleks ussidel hea peitu pugeda, sest ühel korral oleksin ma kevadel peaaegu rästikule peale istunud....ütleme nii, et peale seda oli suur motivatsioon, muru pidevalt niita ning kivide hunnikuid likvideerida ;)

Teised talgud said tehtud augusti alguses ning eesmärgiks oli kaev puhastada ning laudkatus tõrvata.

Katuse tõrvamineLaudkatuse tõrvamine

Umbes 65 ruutmeetrise laudkatuse tõrvamiseks ostsime soovituse põhjal 80l Ecooil'i katusetõrva. Esimesele kihile kulus meil aga 25l katusetõrva. Tõrva meie eelneval ei kuumutanud, sest päev oli isegi soe ning tõrv piisavalt vedel. Meie laudkatus oli juba eelnevalt tõrvaõliga töödeldud, seega piirdusime sellel korral ühe kihiga. Juhul kui jõuame, tahaks teise kihi sügisel veel peale teha, aga kui ei siis jääb see järgmiseks suveks.

Tõrvamise kohta võib lisa lugeda SIIT

Kaevu puhastamine

Salvkaevu puhastamiseks varusime:

*pika redeli

*labida ja ämbri

*kiivri ja turvarihmad

*küünla 

Klaus pani endale kiivri pähe ja turvarihmad selga, et kui midagi juhtuma peaks, oleks teda kaevust välja võimalik tõmmata. Õnneks meil ei olnud seda vaja teha, aga parem karta kui kahetseda. 

Ämbritega saatis Klaus ülesse nii mõndagi...alates kaevumaja jäänustest, lõpetades tabalukuga piimamannergu ja teetassiga :) Paaril korral õigustas kiivri kasutamine ennast ära, sest ükskõik kui ettevaatlikult sa täidetud ämbrit ka ülesse ei vinna, võib sealt siiski üht-teist välja pudeneda. Lõpuks saime kaevu oma 1,2m võrra sügavamaks. Kahjuks pean tõdema, et 1,5 nädala möödudes on kaevu põhja vaid 20 cm vett tekkinud. Samas võib seda juba edusammuks pidada, sest enne seda oli kaev alates juulist täiesti tühi.

Hetkel plaanime veel ühe päeva kaevule pühendada ning hetkel oli plaanis surve pesuriga kaevu seinad üle pesta, et äkki selle tulemusel läheb siiski mõni veesoon lahti. Oma kaevu puhul julgeme seda teha, sest meie kaevul on umbes esimesed kaks meetrit laotud osa, aga sealt edasi tundub, et kaev on raiutud paekivi sisse. Tavaliselt laotud kaevu puhul ei ole vist surve pesuriga pesemine kõige mõistlikum tegevus, sest see peseks vuugi kivide vahelt välja.

Kaevu puhastamine

FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Keskmine lauaküünal

Keskmine lauaküünal "Pagari piparkook"

Värskelt küpsetatud piparkoogi lõhnaga käsitsi ...
12,00 €
Keskmine lauaküünal

Keskmine lauaküünal "Hõrk šokolaad"

Meeldivalt magus kuid mitte pealetükkiva ...
12,00 €
Votiivküünal

Votiivküünal "Pagari piparkook"

Värskelt küpsetatud piparkoogi lõhnaga käsitsi ...
2,00 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine