• Küünlavalmistamise õpitoad ja koolitused

    Tule valmista endale küünal koos Kodutuli kogenud küünlameistriga! Räägime erinevatest materjalidest, jagame lihtsaid nippe ning koos meiega saate küünla valmistamise kogemuse, mis annab edaspidi kodus tegutsedes suurema kindlustunde.
  • Pulmaküünal ja küünlad pulmades

    Pulmad on üks tähtsaim, kaunim ja romantilisem sündmus inimese elus. Kodutuli käsitsi valminud lõhnaküünlad sobivad ideaalselt kaunistama Teie peolauda, ning meeldiv aroom täidab ühtlasi ka pulmapeo ruumi. Imehästi sobivad lõhnaküünlad ka Teie laulatuse veelgi romantilisemaks muutmiseks...miks mitte asendada tüüpilised lillevanikud hoopis lõhnaküünalde reaga ning igaveseks seostub Teile see imeilus sündmus meeldiva küünlaaroomiga. Igal pulmaaastapäeval võite süüdata pulmaküünla, mis lõhnab täpselt nii nagu Teie...

Pentremäe tee metamorfoos

Peale 2015 aastat kokkuvõtva postituse kirjutamist avastasin, et ma ei ole nii mõnestki suurest ja tähtsast tegemisest kirjutanud. Hakkan otsast seda viga nüüd parandama, seega esmalt kirjutan Pentremäe teest.

Esimestel kordadel Pentremäel käies ei olnud ligipääsu teel vigagi, noh selline klassikaline armas metsatee oli. Mida rohkem teel sõidetud sai, seda hullemaks olukord läks. Mäletan nii hästi seda kui Klausi õde meie kirjelduste järgi esimest korda Pentremäele sõitis… Ühel hetkel saime kõne: „No nüüd ma olen küll täiesti võsas ja eksinud! Tee lõppes kah ära…“ Meie siis omalt poolt vastu, et ei ei, me juba näeme su autot, tule aga julgelt edasi, oled täiesti õiges kohas ;)

Pentremäe tee ehitus

Tee olukord läks aina hullemaks, eriti hull oli lugu kevadel ja sügisel, sest siis sai Pentremäele tulla vaid neljaveolise autoga. Kõige hullem oli aga see, et ükski suur auto ei julgenud sellel teel isegi kuival ajal sõita. Nii olimegi suure probleemi ees, sest salvkaev oli veest tühi, aga puurkaevu tegijad keeldusid maja juurde sõitmast. Saunamajale oli vaja põrand valada, aga betooniauto ei pääsenud ligi jne jne… Uurisime asja ja selguse, et hajaasustuse programmist võib saada ka ligipääsu tee ehitamiseks toetust. Võtsime tee ehitajatelt pakkumised, täitsime paberid ja jäime ootama. Komisjon käis meil isegi hoovil ning tõdes, et tee seisukord on tõesti halb.

Augusti kuus saime vastuse, aga kahjuks negatiivse vastuse. Olime tõsiselt pettunud ja mures, mis nüüd edasi saab! Mõtlesime ühte ja teist pidi ning saime aru, et ilma teeta läheb meil üsna keeruliseks. Võtsime ühendust kohalike meestega ja leppisime kokku, et septembri lõpus hakkavad nad meile uut teed ehitama. Hakkasime raha koguma ja vaatasime tee ehituse projekti väga kriitilise pilguga üle. Igal halval asjal on ka hea külg, sest tänu kohalikele tee ehitajatele ja mõningatele tutvustele õnnestus meil tee peaaegu 50% soodsamalt valmis saada :)

Pentremäe tee metamorfoos

FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Keskmine lauaküünal

Keskmine lauaküünal "Õrn puuvill"

Värske puuvilla lõhnaga käsitsi valmistatud ...
12,00 €
Aroomivaha

Aroomivaha "Sirel"

Sirelilõhnaline käsitsi valmistatud aroomivaha.
1,30 €
Keskmine lauaküünal

Keskmine lauaküünal "Viiruk ja mürr"

Idamaise lõhnaga käsitsi valmistatud küünal.
12,00 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine