Pulmaküünal ja küünlad pulmades

Pulmad on üks tähtsaim, kaunim ja romantilisem sündmus inimese elus. Kodutuli käsitsi valminud lõhnaküünlad sobivad ideaalselt kaunistama Teie peolauda, ning meeldiv aroom täidab ühtlasi ka pulmapeo ruumi. Imehästi sobivad lõhnaküünlad ka Teie laulatuse veelgi romantilisemaks muutmiseks...miks mitte asendada tüüpilised lillevanikud hoopis lõhnaküünalde reaga ning igaveseks seostub Teile see imeilus sündmus meeldiva küünlaaroomiga. Igal pulmaaastapäeval võite süüdata pulmaküünla, mis lõhnab täpselt nii nagu Teie pulmapäeval ning kõik mälestused meenuvad justkui oleksid pulmad olnud eilne päev. Aroomide keel on nagu muusika - see mõjutab meie meeli ja meeleolu :)

 

Pulmaisa Martin Liivet ütleb väga kenasti: “Pulmapäeval sünnib uus perekond, sünnib uus kodu, perekond...Pulmaküünla traditsiooni-rituaali juures on tähtis TULI, mis on sümboliks kodusoojusele, armastusele ja turvalisusele...  ...Tuli on ka nagu majakas, mis tuletab meelde kuspool on kodu, kuspoole hoida ja kus alati ootab soojus, armastus ning perekond - see sõnum on rohkem meestele, kes ikka rändavama, otsivama vaimuga. Uskuge, aga kõik mehed tahavad, et kuskil neid oodatakse, kuskil on kodu, armastav naine ja perekond. Soovitan pruutidel ka siis pulmaküünlas tuli läita, kui mees kaugemal ära, reisil jne.
Uskuge, ta tunneb tule kutsumist, seda teadmist, et oodatakse, kuskil on kodu, armastav naine....”

Milleks ja kuidas pulmaküünalt kasutatakse?

Variante on üsna mitmeid, aga püüdsime siia kokku koguda enim levinud versioonid:

*Pulmavanem võtab küünla ja läidab selle sõnadega: „Ma läidan küünla Teie noore ja puhta armastuse auks. Küünal on soojuse ja valguse, hubase kodu sümboliks. Valitsegu Teie hubases kodus alati südamesoojus ja vaimuvalgus. Põlegu see küünal täna esimese tunni Teie ees pulmalaual ja edaspidi võtke traditsiooniks süüdata see küünal igal pulma-aastapäeval, kas või mõneks minutiks, et siis selle juures läbi soojendava leegi teineteisele silma vaadates heita pilk tagasi järjekordsele kooselatud aastale. Jätkugu seda küünalt Teile kuni kuldpulmadeni, et siis selle sooja, õrnalt väreleva leegi juures, oma lapselapsi põlvel kiigutades võiksite neile jutustada oma õnnerikkast kooselust ja kaunist tänasest päevast. Olgu Teil õuetäis õnne, taretäis tarkust, aidatäis aardeid ja saagu Teil lakatäis lapselapsi“. Peale seda asetab pulmavanem küünla pruutpaari ette lauale.

*Algselt põleb laual kaks väiksemat küünalt, üks pruudi ees ning teine peigmehe ees. Need küünlad sümboliseerivad pruudi ja peigmehe peresid. Nende küünaldega süütavad pruut ja peig ühiselt, suure pulmaküünla. Suur pulmaküünal sümboliseerib uue perekonna loomist. Ühtlasi annab see armas ja südamlik rituaal võimaluse väikesed küünlad tänutäheks vanematele kinkida.

*Peale pulmaküünla süütamist, käib see külaliste seas käest-kätte, nii saab iga külaline pruutpaarile midagi head soovida.  

*Küünla süütavad noorpaari isad, kes annavad küünla süütamise juures noortele oma head soovid ja näpunäited ühise elutee alustamiseks.

Mida jälgida pulmaküünla valimisel:

*Millest kaunistused valmistatud on... Kui soovite pulmas kasutatavaid küünlaid kaunistada siis tuleks kindlasti meeles pidada, et see ei oleks tuleohtlik! Küünla kaunistused peavad alati olema valmistatud mitte põlevast materjalist. Pigem karta kui kahetseda, seega soovitame kõik ilusad paelad ja paberid küünaldest eemale hoida või äärmisel juhul kaunistada nendega vaid pika küünla alumine ots!

*Kuidas nimed kirjutatud on... Juhul kui lasete oma pulmaküünlale kirjutada nimed ja kuupäeva, siis soovitame pruudi ja peigmehe nime ühele tasandile kirjutada. Küünalde puhul, millel on pruudi ja peigmehe nimed erinevatele kõrgustele kirjutatud, tuleb arvestada, et ühel hetkel põleb esimene nimi ära ning järgi jääb vaid ühe asjaosalise nimi.

*Kui suur on pulmaküünal... Pulmaküünalt peaks jätkuma kuni kuldpulmadeni, seega peaksite valima pigem keskmisest suurema küünla. Soovitame natukene üle 20cm pikkust küünalt, sest pikemad küünlad võivad pulmalaual tunduda liiga massiivsed. Pigem valige veidi jämedam küünal, sest suurem vaha hulk annab küünlale pikema põlemisaja. Tihti võib tunduda, et erinevate firmade küünlad on ühes suuruses, aga tegelikkuses on kaalu vahe kuni 100g, see aga tähendab, et põlemisaeg on umbes seitseteist tundi lühem.

*Küünla kvaliteeti...Silindrikujulise lauaküünla põletamisel ei tohi sulavaha üle ääre voolama hakata. Samas ei tohi taht hakata tunnelisse sulama. Kvaliteedile soovitame tähelepanu pöörata, sest on kurb kui hakkate pulmapäeval küünalt süütama ja see ei põle või ujutab mõne aja pärast kogu pulmalaua vahaga üle.

*Mitme tahiga ja millise kujuga küünal on... Turul on päris mitmeid erikujulisi ning mitme tahiga küünlaid. Meie soovitame valida siiski klassikaline, ühe tahiga silindrikujuline lauaküünal, sest see põleb ühtlaselt, ei jäta ääri püsti ning kasutab kogu vaha ära. Erikujulised ning/või mitme tahiga küünlad jätavad tavaliselt väga palju vaha sulatamata (tahi sulatamise raadius on alati ümmargune) või hakkavad hoopis üle ääre tilkuma.

*Küünla valmistamise materjal... Soovitame valida parafiinist küünla, sest parafiini sulamise temperatuur on 60 kraadi kandis. Hetkel ei pruugi see Teie jaoks oluline tunduda, aga kui peresse sünnivad lapsed võite vähemalt kindel olla, et 60 kraadine vaha teeb õnnetuse korral oluliselt vähem kahju kui üle 100 kraadise sulamise temperatuuriga tooted. Loomulikult ei tohi lapsi ega lemmikloomi üks küünla juurde jätta, aga parem karta kui kahetseda!

FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Lõhnaküünal

Lõhnaküünal "Creme brulee"

Vanilje ja pruunistatud karamelli lõhnaline ...
6,50 €
Teeküünal

Teeküünal "Kohvioad"

Meeldiva hommikul magamistuppa leviv värske kohvi ...
2,50 €
Suur lauaküünal

Suur lauaküünal "Šampanja"

Šampanja lõhnaga käsitsi valmistatud küünal.
18,00 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine