KKK: korduma kippuvad küsimused

Mis materjalist on Kodutule küünlad valmistatud?

Enamus meie küünaldest on valmistatud kvaliteetsest parafiinist. Tänu kvaliteetsele materjalile on tavapärane küünlaleegi tahmamine minimeeritud (siiski tuleb tahti vajadusel trimmida).

Votiivküünalde valmistamisel kasutame loodusliku sojavaha, mis on Eestis üha suuremat populaarsust kogumas. Sojavaha on keskkonnasõbralik, sest vaha valmistatakse sojaoast, mis on taastuv loodusvara. Sojavaha on biolagunev ning vahaplekke ja -jääke on võimalik kerge vaevaga puhastada, peske lihtsalt sooja veega ja vahajäägid on kadunud.

Steariin või parafiini, kumba eelistada?

Parafiini ja steariini põlemisomadused on erinevad. Meie katsed näitasid, et parafiin on lõhnaküünalde valmistamiseks sobivam. Kui sulaparafiin ulatub küünla serva lähedale, koolduvad parafiinküünla servad iseenesest sissepoole ja küünal põleb ühtlaselt ära. Steariinküünaldele tekivad põlemata servadest "kõrvad", mis vajuvad üle küünla serva alla või kipuvad küünlad seest tunnelisse põlema (küünal põleb vaid keskelt, servad ei põle ära). Lisaks võib steariinile iseloomulik lõhn küünla aroomi moonutada. Steariinküünla eeliseks on selle suhteliselt soodsam hind ning suurem vastupidavus võimalikele vigastustele käsitlemisel ja transportimisel. Meie silmis on parafiini veel üheks suureks eeliseks steariini ees, tema madalam sulamistemperatuur, mis muudab küünla lastega perede jaoks oluliselt ohutumaks.

Kas teie küünlad on looduslikud?

Et küünla põletamine oleks turvaline, kasutatakse lõhnaküünaldes enamasti kunstlikke lõhnaaineid. Alternatiivne looduslik lõhnaaine on aroomiteraapias kasutatav puhas eeterlik õli. Üksikute looduslike eeterlike õlide katsetamist on saatnud edu, kuid üldiselt ei põle puhtad eeterlikud õlid hästi ning lõhnaaineid ei eraldu põlemisel piisavalt. 

Naturaalsete küünalde all mõistetakse peamiselt soja-, palmi- ja mesilasvahast valmistatud küünlaid. Kui sellistele küünaldele on lisatud lõhnaaineid, võib üsna kindel olla, et tegu ei ole siiski 100% naturaalse tootega. Küünalde jaoks valmistatud aroomisegud on suures osas sama koostisega, kui seepides ja kosmeetikatoodetes kasutatavad lõhnaained. Eeterlike õlide lõhnavalik on piiratud, seega ei ole teatud lõhnadega küünlaid üldse võimalik valmistada.

Miks küünlad nii palju maksavad?

Kõige hinnalisem komponent lõhnaküünalde koostises on aroomiaine. Vähendades aroomiaine kogust on küünla omahinda lihtne madalamaks muuta. Lõhnaküünal peaks lõhnama mitte ainult poeletil, vaid ka hiljem kodus põletades. Oleme seisukohal, et kui lõhnaküünal põletades tervet ruumi aroomiga ei täida, tasub selle asemel osta tunduvalt soodsama hinnaga mitmeid lõhnatuid küünlaid ning üks kvaliteetne lõhnaküünal.

Kauplustes on müügil eri kvaliteediga lõhnaküünlad. Tihti poeriiulil küünal küll lõhnab, hiljem põletades aga vaid vaevuaimatavalt. Sageli on näha, et taht ei asu küünla keskel - see tähendab, et küünal põleb ebatasaselt ning sulavaha voolab üle serva. Tundub ka, et osa müügilolevaid küünlaid ei ole testitud. Palju on ebasobiva tahiga küünlaid - sulavaha voolab üle küünla serva (taht on liiga suur) või muutub leek põledes järjest väiksemaks kuni viimaks kustub (taht liiga väike).

Kodutuli on esimene kvaliteetlõhnaküünalde tootja Eestis. Meie küünlad on hoolikalt testitud ning aroom täidab kogu toa! Kvaliteet tähendab muuhulgas seda, et tavapärane küünlaleegi tahmamine on kvaliteetseid materjale kasutades minimeeritud (siiski tuleb tahti vajadusel trimmida). Võrreldes meie küünlaid sama kvaliteediga importküünaldega, on hind soodne.

FaLang translation system by Faboba

Viimased blogipostid

Uued tooted

Teeküünal

Teeküünal "Kaktus ja meresool"

Värske ja huvitava lõhnaga käsitsi valmistatud ...
2,50 €
Keskmine lauaküünal

Keskmine lauaküünal "Bambus"

Värske veidikene "rohuse" lõhnaga käsitsi ...
12,00 €
Väike lauaküünal

Väike lauaküünal "Creme brulee"

Vanilje ja pruunistatud karamelli lõhnaline ...
6,50 €

Oleme kohal

3.märtsil õpituba "Puidust tahiga küünal"

3.märtsil kell 18.30 toimub töötuba, kus räägime küünaldest ning valmistame puidust tahiga küünalt.
Õpituba toimub Peetris aadressil, Läike tee 1.

Töötoas plaanime natukene rääkida kaubanduses leiduvate küünalde erinevustest ning sellest kuidas endale valida head ja turvalist küünalt. Loomulikult paneme ka ise käed tööle, selle tulemusel saab iga osaleja endale valmistada puidust tahiga loodusliku küünla.

Kestus: ~1,5tundi
Hind: 22eur

NB! Õpitoas osalemiseks palume kindlasti eelnevalt registreeruda: nelli(at)kodutuli.ee Õpituba toimub juba 4 huvilisega.

 
kodulehe, e-poe, logo, seo, facebook tegemine